Aż w jednej trzeciej Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego może być problem z egzaminowaniem kierowców po Nowym Roku. Firma, która miała dostarczyć do WORD-ów zupełnie nowy system informatyczny, wycofuje się z umowy. Jest za mało czasu, by przeprowadzić nowy przetarg - informuje RMF FM.

W resorcie infrastruktury trwają już pilne prace, by WORD-y mogły dalej korzystać z obecnego systemu dostarczanego wszędzie przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych i aby mogły przedłużyć tę umowę z wolnej ręki - bez przetargu, bo na to już nie ma czasu. Konieczna będzie nowelizacja ustawy, bo dziś przepisy twardo mówią, że obecne systemy teleinformatyczne w WORD-ach mogą być wykorzystywane tylko do 3 stycznia przyszłego roku, bo od 4 stycznia miał działać system CEPiK. Ten jednak nie zadziała.

W pułapce znalazło się 17 WORD-ów, między innymi w Gdańsku, Rzeszowie i Toruniu. To ośrodki, które przy okazji startu CEPIK-u chciały zrezygnować z obecnego systemu PWPW i w przetargu wybrały inne oferty. Jak się okazało - bardzo ryzykownie.