Od 1 grudnia Karolina Lewicka wróci do prowadzenia programu "Minęła 20" w TVP Info. Komisja Etyki TVP uznała bowiem, że dziennikarka nie naruszyła zasad etycznych, jednak "ferwor rozmowy" mógł utrudnić widzom zrozumienie istoty sporu.

Karolina Lewicka została zawieszona jako gospodyni programu po niedzielnym wywiadzie z wicepremierem i ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim. Prezes TVP Janusz Daszczyński oświadczył, że dziennikarka wróci do audycji, jednak podtrzymuje on swoje zastrzeżenia, które przedstawił redaktorce telewizji.

Prezes TVP poprosił Karolinę Lewicką, by w kolejnych rozmowach z gośćmi wzięła uwagę jego sugestie dotyczące między innymi odejścia od "wymiany ciosów" na antenie i odtabloidyzowania publicystyki. "Robimy telewizję nie dla polityków, nie dla dziennikarzy, ale dla widzów" - napisał w oświadczeniu Janusz Daszczyński. Szef telewizji publicznej dodał jednocześnie, że Karolina Lewicka słusznie zaprotestowała przeciwko słowom wicepremiera Glińskiego, który stwierdził, że "TVP uprawia propagandę i manipulację od kilku lat".

Równocześnie Komisja Etyki wyraziła ubolewanie, że "szum wokół sprawy rozgorzał w momencie, kiedy potrzebna jest spokojna i rzeczowa dyskusja o przyszłości mediów publicznych"