„Prezydent uszanuje orzeczenie Trybunału. Na pewno prezydent będzie przestrzegał orzeczeń” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Pytany, czy będzie rekomendował zaprzysiężenie trzech sędziów, odpowiada: „Tak”. „Mamy gotową analizę prawną dotyczącą zaprzysiężenia trzech sędziów Trybunału - po powrocie z Chin prezydent poinformuje o swym rozstrzygnięciu” – zapowiada Dera.
Reklama

Pytany o to, dlaczego Andrzej Duda nie składa w Sejmie projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny, odpowiada: „Proszę nie wymagać, żeby pan prezydent wszystko od razu składał w jednym dniu”. Zapewnia, że ustawa jest przygotowana. „To nie kwestia wahania, tylko ustalenia terminu, kiedy to będzie ogłoszone” – dodaje Dera. Zapowiada, że „prezydent w bardzo krótkim czasie” złoży ustawy dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. i obniżenia wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Raport otwarcia? „Dokumentacja jest tak skandaliczna, że tego nie można pozostawić bez sprawdzenia przez prokuraturę” - mówi prezydencki minister. „Jeżeli dwuletni telewizor LCD dla Michałowskiego jest rzeczą starą albo zgniłą to gratuluję” – komentuje. Dera dodaje, że kancelaria Andrzeja Dudy złożyła już w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. „Dotyczy 3 spraw: przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy i podejrzenia przywłaszczenia rzeczy” – tłumaczy gość RMF FM. „Zastaliśmy zdewastowany ośrodek, w którym nic nie było. Jak można było do tego dopuścić? Jeszcze mamy pytać: co wy z tym zrobiliśmy? Sorry, nie ten klimat” – komentuje minister.

Pytany o to, dlaczego Andrzej Duda nie składa w Sejmie projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny, Dera odpowiada / ShutterStock