Kamiński: Ułaskawienie przywraca poczucie sprawiedliwości

Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński PAP / Bartłomiej Zborowski
17 listopada 2015

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego. Jak sam ułaskawiony napisał w oświadczeniu, traktuję on tę decyzję jako symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym.

Mariusz Kamiński w przesłanym IAR oświadczeniu przypomina, że sąd, któremu jako pierwszemu przekazano sprawę do rozpoznania umorzył postępowanie z powodu braku cech przestępstwa. Jak czytamy dalej, dwa inne Sądy, wydające wyroki skazujące w sprawie afery gruntowej przeciwko Piotrowi Rybie i Andrzejowi K. uznały, że działania CBA były legalne i uzasadnione. Także Sejmowa Komisja Śledcza analizująca tę sprawę przez kilka lat, nie stwierdziła naruszenia prawa przez kierownictwo CBA. Tylko jeden Sąd wydał wyrok skazujący, naruszając przy tym elementarne zasady procesu karnego.

Kamiński jest przekonany, że jednoznaczne stanowisko Prezydenta służy interesowi publicznemu.

W marcu Mariusz Kamiński został skazany na karę 3 lat więzienia i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk publicznych. Sędzia uznał, że kierując CBA, Kamiński przekroczył uprawnienia i zezwolił na nielegalne działania operacyjne CBA podczas tzw. afery gruntowej. O ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i jego trzech współpracowników poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.