Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił areszt Igorowi M., ps. Patyk, oskarżonemu o zabójstwo byłego szefa policji generała Marka Papały - potwierdza biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie. Mężczyzna przebywał w areszcie od kwietnia 2012 roku. Decyzja nie jest prawomocna, więc prokuratura może się od niej odwołać.

Igor M. od lat współpracuje z wymiarem sprawiedliwości. Jest świadkiem koronnym w kilku śledztwach. W latach 90-tych należał do złodziejskiej elity, która kradła luksusowe auta. Zatrzymywany kilkakrotnie przez policję, Patyk karany był grzywną i wyrokami w zawieszeniu. Gdy wpadł na dobre w kwietniu 2000 roku na Śląsku, zaczął współpracować z organami ścigania.

To on pomógł udowodnić między innymi korupcję w stołecznej policji. Katowicka prokuratura wystąpiła o nadanie mu statusu świadka koronnego. I został nim, jednym z najcenniejszych w Polsce. Teraz zasiada na ławie oskarżonych pod zarzutem zabicia byłego szefa Policji. Zdaniem śledczych, generał Marek Papała miał zginąć przez przypadek w trakcie próby kradzieży jego daewoo espero.