Ministrowie obrony USA i Francji: Trzeba zintensyfikować działania przeciwko ISIS

dżihad, terroryści
dżihad, terroryściShutterStock
15 listopada 2015

Ministrowie obrony obu krajów uzgodnili kolejne kroki, jakie zamierzają podjąć przeciwko dżihadystom - poinformował Pentagon.

Szefowie resortów obrony USA i Francji Ashton Carter i Jean-Yves Le Drian rozmawiali telefonicznie o tym, w jaki sposób odpowiedzieć na zamachy w Paryżu.

"Ministrowie uzgodnili konkretne kroki, jakie podejmą siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i Francji w kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu" - oświadczył rzecznik Pentagonu Peter Cook.

Wczoraj, amerykański sekretarz obrony przekazał swemu francuskiemu odpowiednikowi kondolencje z powodu zamachów i obiecał wszelkie wsparcie jakiego będzie potrzebować Francja. Cook nie ujawnił jakie działania przeciwko terrorystom mają podjąć oba kraje. Podkreślił jednak, że ich celem ma być ostateczne pokonanie Państwa Islamskiego.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png