Kandydatka na burmistrza Kolonii w Niemczech zaatakowana przez nożownika. Kobieta jest ciężko ranna. Obrażenia odniosły jeszcze cztery osoby. Jutro w mieście mają odbyć się lokalne wybory.
Do ataku doszło na targu w Kolonii. 44-letni mężczyzna rzucił się z nożem na pracowników punktu informacyjnego chadeckiej partii CDU. Napastnik ciężko ranił bezpartyjną kandydatkę na burmistrza Henriettę Reker, a także towarzyszące jej osoby. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Sprawca ataku został zatrzymany przez policję. Motywy jego działania nie są znane.
Media relacjonują, że w momencie ataku sprawiał wrażenie niepoczytalnego. Mimo incydentu jutrzejsze wybory w Kolonii nie zostaną odwołane.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu