PiS chce nam zafundować "zieloną wyspę z dykty". Tak rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha odpowiada kandydatce PiS na premiera. Beata Szydło oceniła dziś 8-letni okres rządzenia koalicji PO-PSL. Jej zdaniem, to "czas pustych obietnic".

"Beata Szydło poczęstowała nas kilkunastoma minutami nudy i brakiem konkretów" - oceniła Joanna Mucha. Posłanka Platformy Obywatelskiej cytowała też słowa profesora Janusza Czapińskiego, który niedawno zaprezentował swoją diagnozę społeczną. Wszystko, co w Polsce powinno rosnąć - rośnie, wszystko, co powinno spadać - spada - mówiła. Przypomniała, że w ciągu 8 lat zanotowaliśmy ponad 20-procentowy wzrost gospodarczy, spadło bezrobocie, nie jesteśmy też już objęci procedurą nadmiernego deficytu.

Posłanka PO dodała, że w Polsce przybywa żłobków i przedszkoli, prowadzona jest polityka prorodzinna. Joanna Mucha zastanawia się też, dlaczego Beata Szydło nie potrafi dostrzec dobrych zmian, które dokonują się w naszym kraju. W jej ocenie, PiS proponuje nam państwo zbudowane z dykty. Posłanka PO nawiązała też do miejsca konferencji Szydło. Odbyła się ona na platformie na wodzie. Mucha powiedziała, że przypomina jej to ostatnią scenę z filmu "Pechowiec", kiedy główny bohater odpływa na pomoście. "Pani Beata Szydło też dzisiaj odpłynęła" - powiedziała Joanna.

Kandydatka PiS-u na premiera mówiła między innymi, że rządząca koalicja PO-PSL podniosła podatki i wiek emerytalny, a także zwiększyła obciążenia podatkowe dla przedsiębiorców.