Nawet 5 tysięcy osób rocznie będzie mogło skorzystać ze szkoleń lub zdać egzamin na prawo jazdy w nowym oddziale WORD na Mazowszu. W Sochaczewie właśnie otwarto zamiejscowy ośrodek egzaminacyjny. Będzie służył mieszkańcom powiatów sochaczewskiego, gostynińskiego, łowickiego oraz żyrardowskiego.

Do dyspozycji kandydatów na kierowców jest skomputeryzowana sala egzaminacyjna z ośmioma stanowiskami, sala szkoleniowa, biuro obsługi klienta, przystosowany do przeprowadzania egzaminów kat B plac manewrowy i czterech egzaminatorów.

Przyszli kierowcy będą zdawać egzamin praktyczny na Toyotach Yaris lub Skodach Fabia. Pierwsze egzaminy na prawo jazdy kat. B zostaną przeprowadzone 14 września, ale zapisy w ośrodku ruszą wcześniej. Jeśli będzie zainteresowanie, będzie też można zdawać tam egzaminy na motocykle.

Równolegle WORD uruchamia szkolenia dla kierowców przewożących materiały niebezpieczne tzw. ADR-y, osoby lub rzeczy oraz dla kierowców którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszystko po to, by poprawić dostępność do egzaminów i szkoleń dla kierowców.

To kolejny oddział WORD-u na Mazowszu. Podobne już działają w Zwoleniu i Kozienicach, planowane jest uruchomienie takiego w Nowym Dworze Mazowieckim.