To jedno z najbardziej niezwykłych widowisk, jakie można zobaczyć w Polsce. Dziś o 17:00 na ulicach mławskiego rynku blisko 100 rekonstruktorów odtworzy życie przedwojennych mieszkańców miasta. Nad Mławą pojawią się też samoloty okupanta, a na ulice wkroczą żołnierze.

Widowisko co roku przyciąga tysiące widzów, a jego scenariusz do ostatnich chwil jest tajemnicą.

Tak jest też z największą w Polsce i jedyną w Europie rekonstrukcją bitwy prowadzoną w oparciu o oryginalne fortyfikacje.

"Ta jutro zostanie rozegrana na polach w Uniszkach Zawadzkich kilka kilometrów od Mławy" - mówiła Informacyjnej Agencji Radiowej Magdalena Grzywacz z mławskiego ratusza.
W tym roku pojawi się ponad trzystu rekonstruktorów zarówno ze strony polskiej, niemieckiej jak i ludności cywilnej. Będą też niezwykłe pokazy pirotechniczne, czołgi, trzy samoloty, wozy pancerne i rzecz niespotykana, czyli pełen arsenał broni maszynowej obu stron konfliktu.


Reklama

Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą - w sobotę o 15:00, a już teraz w centrum Mławy trwa piknik militarny, gdzie można oglądać nowoczesne wyrzutnie rakiet, wozy rozpoznawcze, opancerzone transportery, a nawet czołgi.

Obchodom 76-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej towarzyszą też koncerty, wystawy i pokazy filmów.