Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne tworzy konkurencję dla Wikipedii. W rosyjskiej Ripedii której strona internetowa otworzy się w październiku na początku będzie 24 tysiące artykułów.

Na początku w Ripiedii pojawią się artykuły z Wielkiej Rosyjskiej Encyklopedii, Prawosławnej Encyklopedii, dwóch tomów Encyklopedii Historycznej oraz 4 tysiące artykułów autorskich. Gazeta "Izwiestia" poinformowała, że w Ripiedii artykuły umieszczać będą mogli tylko zarejestrowani eksperci. Aby takim się stać, trzeba będzie zdać test na znajomość historii.

Rosyjski historyk wojskowości emerytowany kontradmirał Jurij Kiriłłow uważa, że Ripedia może stać się konkurencją dla Wikipedii. Tymczasem niezależny ekspert Anton Mierkurow twierdzi, że nie może być o tym mowy. Jego zdaniem na stronie internetowej Ripedii wydarzenia historyczne będą zapewne przedstawiane jednostronnie. Artykuły będą publikować tylko ci autorzy którzy nie będą pisać nic złego . Zaś publikacje z którymi nie jest zgodne Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne nie będą akceptowane.

Reklama