To zła wiadomość dla Polski - tak zapowiedź Radosława Sikorskiego, że nie będzie kandydował w październikowych wyborach, skomentował polityk Platformy Obywatelskiej, Michał Kamiński. O swojej decyzji Sikorski, wiceszef Platformy, poinformował na Twitterze.

Minister w Kancelarii Premiera Michał Kamiński w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową podkreślał zasługi Radosława Sikorskiego. " To jest polityk o wielkim potencjale. To jest człowiek , którego nie powinniśmy tracić z polskiej polityki" - twierdzi Michał Kamiński. Minister nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy premier Ewa Kopacz namawiała Sikorskiego, by startował w jesiennych wyborach.

"Zdecydowałem, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Dziękuję mieszkańcom ziemi bydgoskiej za to, że przez dekadę miałem zaszczyt Państwa reprezentować" - napisał polityk na Twitterze. Radosław Sikorski był między innymi ministrem spraw zagranicznych, marszałkiem Sejmu, posłem i senatorem. Od 2010 roku jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.