Czy Piotr Duda poprze Andrzeja Dudę? Poseł Joachim Brudziński liczy, że dziś Komisja Krajowa "Solidarności" udzieli poparcia kandydatowi PiS w wyborach prezydenckich.

Joachim Brudziński zapowiedział w radiowej Jedynce, że Andrzej Duda będzie uczestniczył dziś w spotkaniu z przedstawicielami Komisji Krajowej "Solidarności". W trakcie posiedzenia zostanie podpisana umowa programowa. Wcześniej złożone zostaną wieńce na grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Joachim Brudziński przypomniał, że kwietniu Andrzej Duda był pytany przez członków "Solidarności" o swój stosunek do strony społecznej i postulatów związkowych.

Jest wiele obszarów, które nas różni, ale nawet jak się różnimy, to od rozmów i negocjacji nie uciekamy" - powiedział poseł PiS. Gość radiowej Jedynki dodał, że będzie wdzięczny, jeśli Komisja Krajowa "Solidarności" zgodzi się na oficjalne poparcie kandydata PiS. Nie ma dojrzałych, okrzepłych demokracji bez równowagi między pracownikami a przedsiębiorcami, to jest też jeden z najważniejszych elementów programów Andrzeja Dudy - zaznaczał Joachim Brudziński.

Polityk PiS mówił także o potrzebie "pilnowania wyborów". W tym celu PiS powołało Centralne Biuro Ochrony Wyborów. W jego prace zaangażowanych jest około 50 tysięcy osób w 27 tysiącach obwodów wyborczych. Na tym polega demokracja. Chcemy patrzeć władzy na ręce, również tym, którzy za te wybory odpowiadają, po tej kompromitacji, jaką były wybory samorządowe - powiedział Joachim Brudziński.