Jemen: nalot na ministerstwo obrony

9 kwietnia 2015

Kolejne naloty w Jemenie. Samoloty koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej zaatakowały budynek ministerstwa obrony w stolicy kraju, Sanie. W centrum miasta słyszano 3 głośne wybuchy. Potem nad miejscem ataku zaczął unosić się gęsty dym - wynika z relacji świadków.

Duże obszary Jemenu - w tym stolica Sana - jest kontrolowana przez szyickich rebeliantów. Przeciwko nim wystąpiła koalicja państw kierowana przez Arabię Saudyjską. O interwencję zabiegały wcześniej miejscowe władze.

Jemen jest pogrążony w głębokim chaosie, po tym jak rebelia szyitów zmusiła do ucieczki ze stolicy prezydenta. Abedrabbo Mansour Hadi schronił się w Arabii Saudyjskiej. 26 marca państwa arabskie zdecydowały się podjąć interwencję w Jemenie w obronie prawowitych władz.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png