Samolot rozbił się na południu Francji.

We francuskich Alpach rozbił się Airbus A320 linii Germanwings. Na pokładzie było 142 pasażerów i sześcioro członków załogi. Samolot leciał z Barcelony do Duesseldorfu. Do katastrofy doszło koło francuskiego miasta Barcelonette. Znaleziono już szczątki maszyny, ale nie ma informacji o ofiarach. Według telewizji France Info, w momencie katastrofy panowała dobra pogoda.

Według prezydenta Francji Francois Hollande'a, najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy Airbusua A320 w Alpach. Na miejsce tragedii jadą przedstawiciele rządu w Paryżu - premier Manuel Valls i szef MSW Bernard Cazeneuve.

Reklama

Tanie linie Germanwings są filią niemieckiej Lufthansy. Eksploatowany przez nie Airbus A320 to jeden z popularniejszych modeli samolotów pasażerskich na świecie. Ten model odbył swój pierwszy lot komercyjny w barwach Air France w marcu 1988 roku. Jest bezpośrednią odpowiedzią europejskiego producenta na amerykańskiego Boeinga 737. Jego średnia prędkość przelotowa to 830 kilometrów na godzinę.

Airbus A320 jest najczęściej wybieranym samolotem przez tanie linie lotnicze, jednak największymi jego operatorami są tradycyjni, duzi i średni przewoźnicy. Na pokład zabiera do 180 osób.

Germanwings to trzecia co do wielkości linia lotnicza w Niemczech. Jest spółką córką koncernu Lufthansa, firma działa od 13 lat. Dziś w Alpach francuskich rozbił się samolot Airbus A320 linii Germanwings, lecący z Barcelony do Dusseldorfu.
Germanwings to tak zwana tania linia lotnicza prowadzona przez Lufthansę. Spółka ma w swojej flocie 85 samolotów, w tym 19 typu Airbus A320. Wiek samolotów nie odstaje od europejskiej średniej. Germawings lata głównie po Niemczech i Europie. To pierwsza katastrofa w historii tej linii. W przeszłości głośno było jednak o incydencie na pokładzie samolotu Germanwings. W 2010 roku obaj piloci maszyny lecącej do Kolonii byli bliscy utraty przytomności, po tym jak do kabiny przedostały się trujące gazy. Udało się jednak bezpiecznie wylądować.