Pomysł Dudy to groźba utraty 100 tys. miejsc pracy dla nauczycieli - tak minister Kluzik-Rostkowska komentuje propozycję kandydata PiS na fotel prezydenta Andrzeja Dudy, by zlikwidować gimnazja - podaje RMF FM.

Niech Andrzej Duda się zastanowi” - apeluje w Kontrwywiadzie RMF FM szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska. Powrót do systemu 8+4 to jest z automatu zagrożenie utraty pracy dla 100 tys. nauczycieli gimnazjów” - mówi minister edukacji na antenie RMF FM.

Według minister edukacji zlikwidowanie tych szkół to pomysł nieaktualny. Jak porównuje: husaria polska była niezwyciężoną armią przez ponad 100 lat, to wcale nie znaczy, że gdyby ją przenieść w dzisiejszy świat byłaby tak samo niezwyciężona.

Minister odniosła się także to sprawy sześciolatków w szkole. Jej zdaniem to problem głównie środowisk wielkomiejskich, który nie budzi żadnych kontrowersji w mniejszych społecznościach. "To jest dla dziecka szansa edukacyjna” - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska.

Zapytana o to czemu nie pozostawia możliwości wyboru rodzicom odpowiada: „Może w ogóle zdecydować, że każdy będzie dziecko wysyłał do szkoły wtedy, kiedy chce?”. Na krytykę obecnego prezydenta z czasów pracy w sztabie PiS odpowiada, że kilka lat temu miała za sobą wpadki, teraz trzyma kciuki za Komorowskiego.