W związku z pożarem mostu Łazienkowskiego przyspieszono prace na innej modernizowanej w stolicy estakadzie - moście Grota-Roweckiego. Jak powiedział w Polskim Radiu RDC wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski jest szansa, że obie nitki zostaną udostępnione kierowcom kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładano.

"To jest w tej chwili największe wyzwanie, które stoi przed Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i wykonawcą remontu mostu o największej przepustowości w Warszawie, żeby skrócić termin przebudowy" - powiedział Jacek Kozłowski. Wojewoda dodał, że jest szansa na to, aby już w okresie wakacyjnym modernizacja obu nitek Trasy Toruńskiej była zakończona.

Jacek Kozłowski powiedział, że według szacunków remont Mostu Łazienkowskiego może kosztować 100-120 milionów złotych. Dodał, że najprawdopodobniej zostanie on ponownie oddany do użytku nie wcześniej niż jesienią przyszłego roku. Na razie nie wiadomo, czy wcześniej uda się udrożnić chociaż jego część. "Pewnie miasto będzie do tego dążyło" - ocenił rozmówca RDC.

Wojewoda mazowiecki zapewnił, że rząd będzie partycypował w kosztach odbudowy mostu Łazienkowskiego. Dodał, że trwają prace nad tym, aby wykonawcę prac wyłonić w przyspieszonej procedurze przetargowej.