ABW ściga Polaków walczących na Ukrainie

8 grudnia 2014

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie ścigać Polaków, którzy walczą na Ukrainie po stronie separatystów. Rzecznik ABW Maciej Karczyński potwierdził, że prowadzone jest postępowanie w sprawie osób, które zaangażowały się w konflikt zbrojny u naszego sąsiada.

Agencja zainteresowała się sprawą po tym, kiedy dotarły do niej sygnały o obecności Polaków w szeregach formacji zbrojnych separatystów. Każdy taki przypadek jest sprawdzany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, sprawa będzie przekazana do prokuratury.

Maciej Karczyński przypomina, że walka w armii obcego państwa, bądź ugrupowaniach zbrojnych jest przestępstwem. Sprawę tę reguluje kodeks karny. Każdy, kto jest nakłaniany do walki w ugrupowaniach obcego państwa, musi mieć świadomość, że jest w świetle polskiego prawa nielegalne.

Przedstawiciele ABW mówią, że na razie spraw dotyczy dwóch Polaków, którzy walczą na Ukrainie po stronie separatystów. Natomiast nie ma naszych obywateli, którzy wspierają siły rządowe.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.