Adam Hofman jest zdania, że Ewa Kopacz to zły kandydat na premiera. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przekonywał w radiowej Trójce, że Platforma Obywatelska nie ma dobrego kandydata na następcę dla Donalda Tuska.

Hofman surowo ocenia dokonania Kopacz jako ministra zdrowia oraz marszałka Sejmu. Jego zdaniem, nie sprawdziła się ona ani jako minister, ani jako marszałek. "Jako minister nie doprowadziła do poprawy sytuacji w służbie zdrowia, a kierując pracami Sejmu reprezentuje interesy przede wszystkim swojej partii" - uważa rzecznik PiS.

Zdaniem Hofmana, marszałek Kopacz wystarczy "dać działać i mówić" - kompromitacja będzie tylko kwestią czasu. "Wystarczą trzy miesiące" - prognozuje polityk PiS-u.

Po sobotnim wyborze Donalda Tuska na funkcję szefa Rady Europejskiej trwają spekulacje na temat jego następców. Wiadomo, że premier obejmie funkcję w Brukseli 1 grudnia. Do tego czasu powinniśmy poznać nazwisko nowego premiera oraz szefa Platformy Obywatelskiej. Wśród potencjalnych kandydatów na nowego premiera wymienia się Ewę Kopacz oraz Tomasza Siemoniaka.