– Na lewicy pięknie już było. Musi teraz zmądrzeć i wybaczyć sobie te wszystkie powiedziane rzeczy, a liderzy muszą się nauczyć trzymać język za zębami i pomyśleć o programie – tak Włodzimierz Czarzasty z SLD komentował w „Po przecinku” w TVP Info, rosnącą przewagę sondażową koalicji prawicowych partii pod przewodnictwem PiS. – Lewica zapomniała o swoim elektoracie i to my teraz reprezentujemy elektorat socjalny. A PO może skończyć tak jak kiedyś AWS – stwierdził Mariusz Antoni Kamiński z PiS.

Ostatnie sondaże poparcia partii politycznych wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość w koalicji z Solidarną Polską i Polską Razem mogłoby osiągnąć ponad 40 proc. głosów wyborców. – Macie 40 proc., to czas się pakować – żartował Włodzimierz Czarzasty z SLD w TVP Info. – Ale poważnie to lewica musi dojrzeć do zjednoczenia. Prawdziwym problemem lewicy jest to, że ludzie mający poglądy lewicowe nie głosują na zinstytucjonalizowane partie lewicowe, jak SLD czy Twój Ruch – dodał.

– Zbieramy premię za jedność – ripostował Mariusz Antoni Kamiński z PiS. – Problemem lewicy jest, że w tej gonitwie na wypowiedzi jak najbardziej antyklerykalne i dotyczące kwestii obyczajowych, zapomniała o elektoracie lewicowym. To my reprezentujemy teraz elektorat socjalny – podkreślił