Tragiczny początek wakacji na polskich drogach. Podczas pierwszego dnia wakacyjnych wyjazdów doszło do 135 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 167 zostało rannych.

Komisarz Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji podkreśla, że głównym powodem tragedii była brawura kierowców - wyprzedzanie na trzeciego, w miejscu niedozwolonym czy nadmierna prędkość. Policjanci zatrzymali też 265 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariuszka podkreśla, że stanowili oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla pasażerów i innych użytkowników dróg.

Apelując o bezpieczną jazdę Iwona Kuc przypomina, że od wczoraj policja prowadzi akcję "Bezpieczne wakacje". Na drogach jest więcej mundurowych. Dlatego wszyscy zmotoryzowani muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami, także ze strony policjantów w nieoznakowanych radiowozach.

Policja apeluje o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Minionej nocy, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, doszło do tragicznego wypadku koło Śremu w Wielkopolsce. W oosobowym Oplu zginęło trzech mężczyzn w wieku 22, 18 i 16 lat, a dwóch - 14. i 18-latek - zostało rannych.