Po spotkaniu klubu wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk powiedział, że szef rządu przedstawił swoją ocenę sytuacji i zapewne wyszedł z posiedzenia klubu z przekonaniem, że posłowie i senatorowie PO stoją za nim murem. - Wiemy co mamy robić, będziemy wspierać i wyjaśnimy całą sytuację - podkreślił. Z kolei szef klubu PO Rafał Grupiński jest przekonany, że efekty prowadzonego obecnie śledztwa w sprawie podsłuchów skończą się niebawem bardzo konkretnymi efektami.

Według nieoficjalnych informacji IAR wyniki śledztwa dotyczącego podsłuchów opinia publiczna ma poznać w najbliższych dniach. 25 czerwca premier przedstawi w Sejmie informację w sprawie tak zwanej afery taśmowej.

W ubiegłym tygodniu "Wprost" ujawnił nagrania szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP Marka Belki oraz posła PO Sławomira Nowaka z byłym wiceministrem finansów Andrzejem Parafianowiczem. Tydzień później "Wprost" opublikował kolejne rozmowy - między innymi byłego rzecznika rządu Pawła Grasia z szefem PKN Orlen Jackiem Krawcem oraz ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim.