Szef polskiego MSZ twierdzi, że sojusz z USA szkodzi Polsce. Pod takimi nagłówkami rosyjskie media informują o kolejnej odsłonie „afery podsłuchowej” w naszym kraju.

Portal „LifeNews” przypomina, że od pewnego czasu w polskich mediach publikowane są zapisy rozmów czołowych polityków. Zwraca przy tym uwagę na fragmenty dialogu szefa MSZ Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Wśród cytatów z wypowiedzi polskiego dyplomaty wybijane są stwierdzenia dotyczące „szkodliwego sojuszu Warszawy z Waszyngtonem” i „niskiej samooceny Polaków”. Agencja Ria Novosti zwraca uwagę, że wypowiedzi polskich polityków szkodzą interesowi Polski na arenie międzynarodowej. Dodaje też, że aż 48 procent Polaków opowiada się za dymisją rządu Donalda Tuska, a tylko 30 procent jest przeciwnych.

cześniej rządowy dziennik „Rossijskaja Gazieta” drwił z „afery podsłuchowej” sugerując, że kompromitujących nagrań dokonali „albo Rosjanie, albo Marsjanie”. -"To nie jedyna rozmowa, którą nagrano w restauracji" - twierdzi gazeta i dodaje: "Teraz politycy muszą szybko przypomnieć sobie z kim i o czym rozmawiali przy stole, bo wybory już za pasem".