Po wyborach do Europarlamentu będzie ucieczka posłów z Twojego Ruchu. Tak mówi reporterowi telewizji Superstacja sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

- Jeżeli ten wynik będzie poniżej progu wyborczego, to można na dzisiaj z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że powstanie nowe koło poselskie, sześciu posłów - powiedział Superstacji Gawkowski. Posłowie partii Palikota sondują możliwość transferu do SLD.

- Jest grupa, która sprzeciwia się temu wszystkiemu co robi Janusz Palikot, czyli polityce wykluczania, a nie jednoczenia i chce pokazać, że to wszystko co działo się wcześniej w klubie, a dzisiaj jest kumulacją przy wyborach i przy kłótniach Kwaśniewskiego z Palikotem, Palikota z Siwcem, Siwca z Rozenkiem, im się nie podoba. I wyjdą z tego klubu - stwierdził w rozmowie z Superstacją Gawkowski. Według niego buntownicy zdecydowali się na powołanie koła, aby łatwiej potem negocjować wejście do innego klubu. Na przykład SLD.

To, że posłowie Twojego Ruchu sondują możliwość transferu do SLD potwierdza Stanisław Wziątek. Nie chce jednak ujawnić nazwisk. - Nie mogę tego powiedzieć, ponieważ mógłbym zaszkodzić niektórym kolegom, bo przecież to nie jest tak, że wszyscy są tam źli. Są naprawdę niektórzy bardzo spokojni, porządni posłowie, którzy chcieliby spokojnie pracować i mówią, że się nie da w tej grupie i atmosferze - powiedział Superstacji poseł SLD.

Wziątek dodał, że nie chce wydawać wyroku na zainteresowanych transferem. - Wszyscy, którzy odeszli są tak głęboko szykanowani, że to jest uwłaczające. Bardzo dobrym przykładem jest kolega Adam Kępiński, który właśnie dlatego, że nie zgadzał się na metody działania tej formacji, odszedł. I co zrobiono? Najpierw próbowali go upić. Dużo wcześniej, kiedy jeszcze był w Twoim Ruchu. Później zrobili mu zdjęcie, a później szantażowano go - stwierdził Wziątek.

Co na to Twój Ruch? - Uważam, że jest to nieprawda i co więcej uważam, że w związku z tym, że wróciłam do klubu, ten trend odchodzenia od klubu się odwróci - powiedziała Superstacji Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu, posłanka Twojego Ruchu.