Włoska policja zamknęła plac świętego Piotra w Watykanie i niektóre dochodzące do niego uliczki. Ma to związek z jutrzejszą mszą kanonizacyjną Jana XXIII i Jana Pawła II. Pielgrzymi zostaną wpuszczeni na plac o 5.30 rano.Watykan: Plac św Piotra zamknięty przed kanonizacją

Jak informuje z Watykanu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, przez cały dzień na placu trwały spontanicznie spotkania, modlitwy i śpiewy. W tłumie, który oblegał plac świętego Piotra, wyraźnie słychać było polskie rozmowy i śpiewy i widać było polskie flagi. Niektórzy Polacy rozbili na placu obozowiska, choć byli świadomi, że wieczorem policja zamknie cały rejon i wyprosi wszystkich na zewnątrz barierek.

Część pielgrzymów spędzi noc na ulicach w rejonie Watykanu, by dzięki temu wcześnie rano dostać się na plac i zająć jak najlepsze miejsca. Nad brzegiem Tybru już teraz widać małe grupy pielgrzymów w śpiworach.

Msza święta rozpocznie się o 10:00, ale już o 9:30 wierni będą uczestniczyć w modlitewnym czuwaniu. Polskie Radio przeprowadzi bezpośrednią transmisję z uroczystości.