Polska Razem Jarosława Gowina połączyła się ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym. Poinformowali o tym w Sejmie liderzy obu ugrupowań. Jarosław Gowin powiedział, że jest to kolejny etap budowania umiarkowanej prawicy, która nie zgadza się na monopol dwóch wielkich oligarchii partyjnych: Platformy i PiS-u.

Dodał, że oba ugrupowania będą zajmowały się tym, co dla Polaków najważniejsze, czyli gospodarką, sytuacją polskich rodzin, problemami wsi i służby zdrowia. Polityk liczy, że w wyniku połączenia z SKL-em jego ugrupowanie zyska wiejski elektorat. Zaznacza, że z Stronnictwa wywodzi się wielu najwybitniejszych ekspertów polityki rolnej, nie tylko znawców wsi. Podczas zorganizowanej dziś w Sejmie konferencji prasowej powiedział, że członkowie SKL-u mają zagwarantowane miejsca na listach wyborczych Polski Razem - zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w wyborach samorządowych, jak i w wyborach parlamentarnych.

Z kolei prezes Stronnictwa, Marek Zagórski powiedział, że połączenie się z Polską Razem Jarosława Gowina to bardzo ważny dzień dla jego środowiska. „Od kilku ładnych lat czekaliśmy na taką możliwość, żeby wreszcie mogła powstać formacja, która będzie się odwoływała do ideałów tego pierwszego Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego" - powiedział.
Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe powstało na początku 1997 roku w wyniku połączenia się Stronnictwa Ludowo-Chrześcijańskiego Artura Balazsa, Partii Konserwatywnej Aleksandra Halla oraz grupy byłych członków Unii Wolności pod przewodnictwem Jana Rokity.

Polskę Razem Jarosława Gowina współtworzyły: Polska Jest Najważniejsza, Stowarzyszenie „Republikanie” oraz kilku byłych działaczy PO. Z ugrupowaniem związany jest ruch społeczny „Godzina dla Polski”. Założona 7 grudnia partia Jarosława Gowina jest teraz w fazie rejestracji.