Jak informują włoskie media, Benedykt XVI odwiedził wczoraj swego brata, przebywającego w jednym z rzymskich szpitali. Blisko 90-letni ksiądz Georg Ratzinger, który od kilku lat cierpi na niewydolność serca, spędzał z papieżem emerytem Boże Narodzenie w jego rezydencji na terenie Watykanu.

Ksiądz Ratzinger został odwieziony w czwartek do kliniki Gemelli, a już dzisiaj został z niej wypisany. Benedykt XVI odwiedził go tam w piątek w wielkiej tajemnicy, czego dowodzi fakt, że wyszło to na jaw dopiero w momencie wyjścia jego brata ze szpitala. Przypomina się, że w sierpniu 2005 roku, krótko po wyborze Josepha Ratzingera, w tej samej klinice starszemu o trzy lata księdzu Georgowi wszczepiono rozrusznik serca.

Bracia Ratzinger, którzy razem przyjęli święcenia kapłańskie w 1951 roku, spędzali wspólnie w Watykanie święta. Tak było i tym razem, z tą jednak różnicą, że papież emeryt gościł księdza Georga już nie w pałacu apostolskim, lecz w dawnym klasztorze, który jest jego rezydencją od maja i którego właściwie nie opuszcza.