Prezydent Komorowski mógłby podyktować premierowi Tuskowi, kto ma być szefem partii, kto ma być szefem rządu i jakie sprawy mają być załatwiane.
Ale prezydent nie jest takim politykiem - powiedział w Radiu ZET Janusz Palikot. Jego zdaniem Bronisław Komorowski z czasów działania w PO ma jeszcze "20-30 głosów" posłów PO. - Prezydent Komorowski mógłby bez żadnego problemu dokonać zmiany władzy w Platformie - stwierdził.

Zdaniem lidera Twojego Ruchu Bronisław Komorowski nie będzie powoływał swojej partii politycznej. - Jest politykiem, który wchodzi do gry, kiedy sytuacja dojrzewa do zmiany, ale nigdy jej nie wywołuje - ocenił dzisiejszy "Gość Radia ZET".

Kiedy Monika Olejnik zapytała o konflikt między Grzegorzem Schetyną a Donaldem Tuskiem, Palikot ocenił, że Tusk zabezpiecza swoją władzę przed wejściem w okres niższego poparcia dla Platformy. - Ktoś wtedy stanie na czele tego buntu niezadowolonych. (...) Schetyna mógłby się w ten sposób zachować. W związku z tym Donald Tusk będzie robił wszystko, co się da, żeby Schetyna był na tyle osłabiony, pokiereszowany i zmaltretowany, żeby nie mógł stanowić dla niego realnego zagrożenia - mówił Palikot.