Na ratunek - to hasło najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia wolontariusze będą zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

Jurek Owsiak powiedział, że chodzi przede wszystkim o stworzenie instrumentów, dzięki którym pomoc medyczna szybciej dotrze do najmłodszych. Jurek Owsiak podkreśla, że tu absolutnie nie chodzi o lekarzy. Ci doskonale wiedzą co mają robić. Często jednak nie mają odpowiedniego sprzętu, który szybko zdiagnozuje problem.

Po raz drugi WOŚP za gra dla seniorów. Owsiak powiedział, że po ostatnim finale i zakupie sprzętu za 25 milionów złotych, sytuacja na geriatriach nadal jest ciężka. Podkreśla jednak, że kupiony w tym roku sprzęt może być przeznaczony jedynie dla nowo powstających oddziałów geriatrycznych.

Owsiak zapowiedział, że najbliższa zbiórka będzie podobna do wszystkich poprzednich. Dwa tysiące sztabów, 120 tysięcy wolontariuszy, zbierających pieniądze na całym świecie. Do tego koncerty, aukcje i happeningi.

Podczas poprzedniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 50 milionów 600 tysięcy złotych.