Arcybiskup Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz 11 innych polskich biskupów, będzie uczestniczyć we mszy świętej rozpoczynającej pontyfikat papieża Franciszka.

7 biskupów dojedzie z Polski. Ponadto od czasu konklawe, w Rzymie są kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz. W inauguracji wezmą też udział pracownicy Stolicy Apostolskiej; arcybiskup Zbigniew Zimowski oraz kardynałowie: Zenon Grocholewski i Stanisław Ryłko. W sumie nasza delegacje liczyć więc będzie 12 biskupów.

Teraz papież potrzebuje wsparcia każdego Katolika, powiedział dziennikarzom przed wyjazdem do Rzymu arcybiskup Józef Michalik. Siłą każdego papieża jest pomoc od Boga, mówi arcybiskup. Jego zdaniem ważne jest i to, żeby Ojciec Święty mógł liczyć na każdego katolika. Wtedy jego pontyfikat będzie miał coraz większy wpływ na ludzi.

Nasi biskupi chcą zaprosić papieża do Polski. Duchowni liczą ,że Ojciec Święty mógłby do nas przyjechać na kolejny Światowy Dzień Młodzieży, planowany za dwa lata w Krakowie i na 1050 rocznicę chrztu Polski, w 2016 roku.

Niedawno rzecznik prasowy Watykanu, ksiądz Federico Lombardi powiedział, że kolejne po Brazylii, miejsce spotkania młodych świata, poznamy na tegorocznym Światowym Dniu Młodzieży.