Największa gejowska sauna w Europie znajduje się w budynku należącym do Watykanu. Obok kontrowersyjnego lokalu swoje luksusowe apartamentają hierarchowie Kościoła.

Europa Multiclub, czyli największa gejowska sauna Europy mieści się w nieruchomości należącej do Watykanu. Budynek przy Via Carducci 2 kupiono w 2008 roku za 23 miliony euro. Nietypowa sauna zajmuje jego parter, a tuż nad nią w 12-pokojowym apartamencie mieszka znany z bardzo kontrowersyjnych poglądów kardynał Ivan Dias. "Znane są opinie kardynała Diasa, że homoseksualizm to nienaturalne tendencje, które można leczyć" - przypomina Gazeta Wyborcza. Poza siedzibą Diasa, nad gejowskim klubem znajduje się 18 innych mieszkań księży.

Inicjatorem transakcji prawdopodobnie był Tarcisio Bertone, szef watykańskiego rządu za pontyfikatu Benedykta XVI. Prawdziwy skandal wybuchł jednak kiedy włoska prasa podała, że Silvio Berlusconi zwolnił Watykan z podatku od nieruchomości. Stolica Apostolska na razie nie wypowiedziała się w tej sprawie.