Kopacz: Gowin powinien byc lojalny

Ewa Kopacz
Ewa KopaczNewspix / Mateusz Baj
5 marca 2013

- Jarosław Gowin powinien teraz działać lojalnie - tak wczorajszą decyzję o pozostawieniu na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości komentuje marszałek Ewa Kopacz.

Jej zdaniem, podczas dwukrotnych spotkań z szefem rządu minister Jarosław Gowin usłyszał od Donalda Tuska apel o "granie w jednej drużynie". Jak dodała, w trudnych czasach członkowie rządu powinni wykazywać się lojalnością wobec siebie. Według marszałek Kopacz, jeśli minister Gowin pozostaje w rządzie, to nie będzie zbaczał z tej drogi. 

Losy szefa resortu sprawiedliwości ważyły się przez kilka dni. W związku z konfliktem dotyczącym ustawy o związkach partnerskich premier nie wykluczał, że Jarosław Gowin może pożegnać się ze swoją funkcją. Wczoraj jednak szef rządu zdecydował o pozostawieniu ministra sprawiedliwości na stanowisku.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.