Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu łódzka Prokuratura Okręgowa umorzy postępowanie przeciwko synowi premiera Michałowi Tuskowi w śledztwie dotyczącym Amber Gold.

Wątek ten miał dotyczyć działania na szkodę gdańskiego Portu Lotniczego imienia Lecha Wałęsy. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło do gdańskiej prokuratury jedno ze stowarzyszeń. Według niego syn premiera udzielał liniom OLT tajnych informacji handlowych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania poinformował, że postępowanie w którym badana jest kwestia ewentualnego ujawnienia tajemnicy handlowej jest w toku. Udało się nam odtworzyć treść korespondencji mailowej Michała Tuska, materiały zostały okazane prezesowi portu lotniczego w Gdańsku, który oświadczył, że nie doszło do ujawnienia tajemnicy handlowej i nie składa on wniosku o ściganie - powiedział Krzysztof Kopania

Jak dodał, łódzka prokuratura przesłuchała też osobę odpowiedzialną za rozwój spółek grupy OLT, ale na razie w tej sprawie nie podjęte zostały jeszcze decyzje merytoryczne.