To nie przechył w prawą stronę. Tak o współpracy PSL i PJN mówi szef ludowców Janusz Piechociński. Dziś przed południem wspólna konferencja obu ugrupowań.

Wicepremier podkreślał w radiowej Jedynce, że jego partia od pewnego czasu współpracuje z innymi ugrupowaniami w pewnych kwestiach. Chodzi o "szukanie poważnych partnerów do rozmowy o Polsce". Janusz Piechociński dodał, że chce złagodzić debatę o Polsce, by elementy "pikantne i ludyczne" jak związki partnerskie nie zdominowały uwagi mediów i obywateli.

Janusz Piechociński dodał, że obie partie mają kilka wspólnych stanowisk na niektóre sprawy. Chodzi o kwestie rodziny, w tym polityki prorodzinnej, czy też o kształt Unii Europejskiej i rolę Polski. Wicepremier dodał, że ciągle zachęca deputowanych PJN do zasilenia frakcji Europejskiej Partii Ludowej w europarlamencie.

Dzisiejsza konferencja obu ugrupowań odbędzie się pod hasłem "Centrum dla Polaków". W ostatnich tygodniach przedstawiciele PSL i PJN kilkakrotnie rozmawiali ze sobą, zapowiadając współpracę w kluczowych kwestiach. Otwarta pozostaje kwestia ewentualnych wspólnych list do europarlamentu.