62 proc. badanych pozytywnie ocenia działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego, a 67 proc. negatywnie postrzega funkcjonowanie Sejmu - wynika z najnowszego badania CBOS.

Odsetek dobrze oceniających działalność głowy państwa w porównaniu z listopadem zmniejszył się o 4 punkty proc. O tyle samo przybyło osób, które wyrażają niezadowolenie z jego działań (wzrost do 25 proc.).

CBOS podkreśla, że notowania prezydenta były w mijającym roku stabilne i - mimo że w grudniu nastąpiło niewielkie ich pogorszenie - nadal kształtują się na wysokim poziomie.

Jednocześnie grudniowe notowania Sejmu i Senatu nie odbiegają w dużym stopniu od na ogół krytycznych opinii o ich działalności rejestrowanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Z najnowszego sondażu wynika, że w stosunku do listopada niezadowolenie z funkcjonowania parlamentu jeszcze wzrosło. Obecnie złe zdanie o pracy posłów ma dwie trzecie Polaków (67 proc., wzrost o 3 pkt proc.), a o pracy senatorów - ponad połowa (53 proc., wzrost o 8 pkt proc.).

Pozytywnie o działalności izby niższej wypowiada się jedynie co piąty respondent (20 proc.), prawie tyle samo (21 proc., od listopada spadek o 3 pkt proc.) pozytywnie ocenia pod tym względem izbę wyższą.

Badanie przeprowadzono w dniach 30 listopada-6 grudnia na reprezentatywnej próbie losowej 1135 dorosłych mieszkańców Polski.