Pewien nowojorski sklep z artykułami gospodarstwa domowego zaczął sprzedawać porcelanowe tacki, na których nadrukowany jest akt urodzenia prezydenta Baracka Obamy. Zainteresowanie klientów przeszło wszelkie oczekiwania.

Prezydent Barack Obama opublikował swój akt urodzenia, chcąc położyć kres dywagacjom na temat miejsca, w którym przyszedł na świat. Konstytucja USA stanowi, że prezydentem może zostać tylko urodzony w USA Amerykanin. Przeciwnicy Obamy kwestionowali jego prawo do prezydentury, twierdząc, że urodził się on w kraju swego kenijskiego ojca.

Akt urodzenia Baracka Husseina Obamy, podany teraz chętnym na tacy, wyraźnie stwierdza jednak, że prezydent urodził się 4 sierpnia 1961 roku w Honolulu na Hawajach.

W ciągu czterech dni nowojorski sklep Fishs Eddy sprzedał całą partię 2 tys. porcelanowych tacek z prezydenckim aktem urodzenia. Na swej stronie internetowej sklep przyznał, że nie docenił popytu. Oczywiście natychmiast zamówiono znacznie więcej tacek. W handlu mają się znaleźć w pierwszym tygodniu grudnia.

Akt urodzenia Baracka Obamy na porcelanowej tacce kosztuje 20 dolarów.