Wicepremier i lider PSL Waldemar Pawlak wyśle listy do liderów partii opozycyjnych z propozycją współpracy i poszukiwania wspólnych rozwiązań w trudnych, kryzysowych czasach - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Pawlak ma wysyłać listy do szefów partii opozycyjnych z propozycją współpracy i poszukiwania wspólnych rozwiązań na trudne, kryzysowe czasy. Z informacji „Rz" wynika, że PSL będzie szukało wspólnych punktów w programach ugrupowań opozycyjnych oraz własnym i będzie proponowało współpracę w tym zakresie. Szczegóły listów mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Pawlak nie szczędzi ostatnio krytyki pod adresem własnego koalicyjnego rządu. – Wewnątrz rządu toczymy zażarte spory o te wprowadzenia pozytywnych rozwiązań, a zaraz wychodzą liderzy opozycji i powtarzają nasze projekty w swoich propozycjach jak mantrę – mówił wicepremier.

PSL wysłał już pierwsze sygnały dotyczące możliwości współpracy z partiami opozycyjnymi - partia nie wyklucza, że, wbrew PO, nie odrzuci w pierwszym czytaniu zgłoszonego przez PiS projektu dotyczącego powołania instytucji Rzecznika Praw Podatnika. "Rzeczpospolita" zwraca również uwagę, że Waldemar Pawlak wyraził się pozytywnie o kandydacie PiS na premiera prof. Piotrze Glińskim (wicepremier stwierdził, że jest to "ciekawa postać").