Były radny Bielska Podlaskiego Krzysztof L. prawomocnym wyrokiem został uznany przez sąd za kłamcę lustracyjnego - informuje "Nasz Dziennik".

Krzysztof L. złożył oświadczenie lustracyjne w 2008 r. w związku z pełnioną funkcją publiczną radnego Rady Miasta Bielsk Podlaski. Podczas weryfikacji oświadczenia w białostockim Biurze Lustracyjnym IPN prokuratorzy uznali, że nie jest ono zgodne z prawdą.

"Mamy dokumenty świadczące, że Krzysztof L. złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, pomijając w nim fakt współpracy w charakterze tajnego współpracownika o pseudonimie TW "Alina" z Wojskową Służbą Wewnętrzną JW MSW (kontrwywiad wojskowy)" - mówi prokurator Andrzej Ostapa, szef białostockiego Biura Lustracyjnego IPN.

29 listopada 2011 r. IPN skierował do białostockiego sądu wniosek przeciwko byłemu radnemu Krzysztofowi L. 27 marca Sąd Okręgowy w Białymstoku orzekł, że były radny złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Krzysztof L. odwołał się od tego orzeczenia, kwestionując fakt współpracy z WSW. Jednak 6 czerwca 2012 r. sąd utrzymał orzeczenie w mocy, dlatego wyrok ten jest prawomocny.