Należąca do firmy Space Exploration Technologies (SpaceX) transportowa kapsuła Dragon została wystrzelona z Ziemi we wtorek 22 maja za pomocą rakiety Falcon 9, również należącej do firmy SpaceX.

W piątek 25 maja o godzinie 15:56 polskiego czasu dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i została przechwycona przez automatyczne ramię ISS. Kapsuła transportowała zaopatrzenie dla astronautów przebywających na pokładzie ISS. Dalsza procedura przewiduje przyłączenie kapsuły do modułu Harmony.

Dotarcie do stacji ISS powiodło się, nie obyło się jednak bez pewnych problemów. Już sam start z Ziemi przekładano kilkakrotnie. Natomiast w trakcie zbliżania się kapsuły do ISS, gdy statki kosmiczne były w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie, okazało się, że laser kapsuły Dragon służący do określania odległości od ISS odbiera niespodziewane odbicia światła od japońskiego modułu Kibo. Zespół kontroli misji ze SpaceX uporał się z problemem, ale spowodowało to wydłużenie całej procedury.

Jest to pierwsza, testowa misja prywatnego przewoźnika kosmicznego do orbitalnej stacji kosmicznej. Po rezygnacji z wahadłowców NASA stawia bowiem na rozwój transportu do stacji orbitalnej obsługiwanego przez sektor prywatnych firm.

Operacja zbliżania się kapsuły do stacji ISS była transmitowana na żywo w internecie przez amerykańską agencję kosmiczną za pośrednictwem NASA TV.