Jacob od 13 lat jest najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom w Stanach Zjednoczonych. Wśród dziewczynek po raz pierwszy królowała Sophia - wynika z dorocznego zestawienia opublikowanego w poniedziałek przez urząd ubezpieczeń społecznych.

Isabella, która przez ostatnie dwa lata była najchętniej nadawanym imieniem dla amerykańskich dziewczynek, spadła w ubiegłym roku na drugą pozycję. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Emma, Olivia, Ava, Emilly, Abigail, Madison, Mia, Chloe.

Wśród chłopców Jacob od 13 lat jest najpopularniejszy. Na drugim miejscu w ubiegłym roku znalazł się Mason, który podskoczył aż dziesięć miejsc. Agencja AP łączy popularność tego imienia z potomkiem jednej z sióstr Kardshian, gwiazd reality show. Syn Kourtney Kardashian, który przyszedł na świat w grudniu 2009 roku, ma właśnie na imię Mason. Imię to po raz pierwszy znalazło się w pierwszej setce w 1997 r.

Na popularności stracił Michael, który po raz pierwszy od 63 lat znalazł się poza pierwszą piątką najpopularniejszych amerykańskich imion dla chłopców i spadł na 6.miejsce.

Zatem dziesiątka najchętniej nadawanych chłopcom imion w USA wygląda następująco: Jacob, Mason, William, Jayden, Noah, Michael, Ethan, Alexander, Aiden, Daniel.

"Zestawienie najpopularniejszych imion dla dziewczynek zmienia się częściej niż chłopców, które pozostaje bardziej stabilne" - ocenił komisarz amerykańskiego urzędu ubezpieczeń społecznych Michael J. Astrue. Na przykład Wiliam, który w ubiegłym roku uplasował się na 3. miejscu, nigdy nie znalazł się poza pierwszą dwudziestką.

Amerykanie ciągle w wyborze imion kierują się pop kulturą, ale także religia ma duże znaczenie. Wśród biblijnych imion chętniej wybierane są te ze Starego Testamentu: Jacob (1.), Noah(5.), Elijah (13.) czy Joshua (14.).

Na listę tysiąca najpopularniejszych amerykańskich imion dla chłopców powrócił Elvis plasując się w ubiegłym roku dopiero na 904. miejscu.