Oficjalna telewizja teherańska Press TV poinformowała w sobotę o wyprodukowaniu przez Iran nowego zwiadowczego samolotu bezzałogowego Szaparak (Motyl).
Zasięg działania samolotu wynosi 50 kilometrów od bazy, jego maksymalny pułap lotu to 5000 metrów. Może utrzymać się w powietrzu przez 3 i pół godziny z ładunkiem do 8 kilogramów. Może być wykorzystywany do misji wojskowych, strzeżenia granic i rurociągów naftowych.
W ostatnich latach irański przemysł lotniczy wyprodukował kilka typów samolotów bezzałogowych. Media irańskie twierdzą, że maszyny te są niewykrywalne dla radaru.
Od pewnego czasu irańskie władze niemal co dzień informują o podjęciu produkcji nowych typów uzbrojenia i wyposażenia dla wszystkich rodzajów sił zbrojnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu