Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że Ewa Kopacz jest odpowiednią kandydatką na stanowisko marszałka Sejmu. Jak powiedział, funkcja marszałka nie jest łatwa.

Prezydent pytany na konferencji prasowej w Warszawie, jak ocenia zapowiedź premiera Donalda Tuska rekomendowania na stanowisko marszałka Sejmu Ewy Kopacz powiedział, że "nie jest to łatwa funkcja w każdym parlamencie, a ten, który teraz się będzie konstytuował, na pewno łatwym parlamentem również nie będzie".

Według prezydenta, bardzo ważne jest, jak (osoba wybrana na marszałka) będzie potrafiła wpłynąć na relacje między klubami parlamentarnymi.

Komorowski powiedział, że prezydent powinien życzyć każdemu marszałkowi sukcesu. "Przez (sukces) ja rozumiem zdolność do wpływania na bieg spraw w parlamencie tak, aby parlament jak najmniej spierał się w sposób przesadnie ostry, a jak najwięcej był zdolny do współdziałania w sprawach dobrego procesu legislacyjnego" - powiedział.

"Jestem pewien, że kandydatka Platformy Obywatelskiej, czy w tej chwili zarządu krajowego Platformy, zdaje się, będzie osobą odpowiednią. Natomiast rzeczą zawsze bardzo ważną jest to, jak potrafi wpłynąć na formę opozycyjności i jak ułożyć relację i w koalicji, pomiędzy klubami koalicyjnymi i klubami opozycyjnymi" - uważa prezydent.