W sztabie znalazł się też m.in. były poseł Krzysztof Oksiuta.

"Oprócz tego chciałbym przedstawić jeszcze dwoje z państwa, którzy są w sztabie (...) - Renatę Dąbrowską-Giedrojć, która zajmuje się u nas tymi wszystkimi programami, które wiążą się z polityką prorodzinną, sprawami społecznymi oraz Ewelinę Szymczakowską-Palcar, która też wspiera nas organizacyjnie" - zaznaczył lider PJN.

Kowal zapowiedział, że w najbliższych dniach PJN przedstawi "główne motywy" swej kampanii wyborczej. Wymienił w piątek niektóre z nich, m.in. prorodzinne podatki oraz sprawy budżetu państwa. "Będziemy wzywali polityków do mówienia prawdy o stanie budżetu, będziemy pokazywali, gdzie - naszym zdaniem - trzeba oszczędzać i dlatego będziemy mówili o budżecie zadaniowym" - zaznaczył.

Podkreślił, że PJN będzie także mówiła o tym, "gdzie można zmniejszyć funkcjonowanie państwa, koszty funkcjonowania państwa". PJN chce także mówić m.in. o bezpiecznej szkole, edukacji, przedsiębiorczości, o sprawach służby zdrowia i transportu. "Chcemy zwrócić dyskusję o służbie zdrowia ku istocie tego słowa. Służba zdrowia to jest służba zdrowiu, życiu pacjentów. I to jest nadrzędny cel, a nie forma organizacyjna szpitali" - przekonywał Kowal. Jak dodał, PJN będzie także mówić w kampanii o "przyjaznym państwie i uczciwym sądownictwie".

Dudziński przekonywał z kolei, że jego partia jest alternatywą dla PiS i Platformy w zbliżających się wyborach. "Będziemy zwracać się do osób niezdecydowanych (...) Jesteśmy ludźmi zdecydowanymi, mamy konkretne postulaty, będziemy je przedstawiać w trakcie kampanii" - oświadczył polityk.

Pełnomocnikiem wyborczym zarejestrowanego już w PKW komitetu wyborczego PJN jest Grzegorz Kądzielawski

Podkreślił, że PJN zaprasza do współpracy osoby pragnące włączyć się w kampanię. "Nasze biura są otwarte, pełnomocnicy w terenie działają, można się kontaktować poprzez stronę internetową, zapraszamy do współpracy, do zbierania podpisów" - mówił.

Jak zapowiedział, jego ugrupowanie w kampanii zamierza przedstawiać swój program, a nie będzie "stosować taktyki PiS-u i PO". "Bo mam wrażenie, że sensem istnienia obu tych partii jest wzajemna walka ze sobą. My będziemy przedstawiać postulaty programowe, aby Polacy, którzy są zniechęceni do polityki, właśnie w nas zobaczyli szansę na zmianę tego, co dzieje się w kraju" - powiedział.

Poinformował też, że PJN zbiera podpisy pod listami wyborczymi i w wielu okręgach ma już "prawie wymaganą" liczbę. Jak zapowiedział, ok. 20 sierpnia ugrupowanie zacznie rejestrację list okręgowych.

Pełnomocnikiem wyborczym zarejestrowanego już w PKW komitetu wyborczego PJN jest Grzegorz Kądzielawski, a skarbnikiem komitetu - Marzena Kozak.