Termin rozprawy w sprawie byłego szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna, oskarżonego o próbę gwałtu na pokojówce, został przesunięty z 1 na 23 sierpnia - podali we wtorek jego adwokaci. Jak dodali, mają nadzieję, że do tego czasu oskarżenie zostanie oddalone.

Termin rozprawy przesunięto już po raz drugi - poprzednio z 18 lipca na 1 sierpnia.

"Wyraziliśmy zgodę na przesunięcie terminu rozprawy przed sędzią (Michaelem) Obusem z 1 na 23 sierpnia" - poinformowali w oświadczeniu reprezentujący DSK adwokaci Benjamin Brafman i William Taylor.

"Jak rozumiemy, prokurator okręgowy kontynuuje dochodzenie. Mamy nadzieję, że do 23 sierpnia podejmie on decyzję o oddaleniu (oskarżenia)" - dodali.

DSK został aresztowany 14 maja

DSK został aresztowany 14 maja w związku z domniemaną próbą gwałtu na pokojówce Nafissatou Diallo w nowojorskim hotelu.

Jednak od tego czasu pojawiły się wątpliwości co do jej wiarygodności, wysunięte nawet przez oskarżającego DSK prokuratora. Okazało się m.in., że Diallo naradzała się przez telefon ze swym odsiadującym karę więzienia przyjacielem, jak wyciągnąć pieniądze od przebywającego wtedy w areszcie domowym byłego dyrektora MFW.

Ponadto prawnicy zwracają uwagę na niezgodności między jej wcześniejszymi zeznaniami a wywiadami, jakich niedawno udzieliła tygodnikowi "Newsweek" i stacji ABC.

Strauss-Kahn od początku sprawy odmawia przyznania się do winy.