Międzynarodowe oznaczenie – E30). Co więcej, jej nazwa wpisana była nie tylko w języku polskim, lecz również cyrylicą.
Droga magistralna M1, zwana również białoruską lub mińską, jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Rosji – 440-kilometrowy odcinek łączy Moskwę z rosyjsko-białoruskim przejściem granicznym w Orszy. Ponadto jest częścią międzynarodowej trasy E30 łączącej stolicę Rosji z Europą Zachodnią.
Nie wiedzieć czemu, wczoraj nazwę Magistrala M1 otrzymała Polska droga krajowa nr 2, i to na liczącym 275 kilometrów odcinku od Terespola aż do Łowicza. Internauci sprawdzający na mapach Google’a, gdzie leży np. warszawska Aleja Armii Ludowej, ze zdumieniem mogli stwierdzić, że jest ona integralną częścią jednej z głównych rosyjskich dróg.
– To był zwykły bug, czyli błąd techniczny. Pojawia się często i w różnych częściach świata. Otrzymaliśmy już sygnały od internautów i usuwamy błędy – zapewnia Piotr Zalewski z Google Polska. Dodaje, że internauci e-mailowo informowali o błędzie, ponieważ w przypadku Polski nie działa jeszcze usługa zgłaszania błędów bezpośrednio ze strony, co przyspiesza ich usuwanie. Wkrótce ma się to jednak zmienić. Oby do tego czasu plac Konstytucji nie zamienił się w plac Czerwony.