Tunezyjska straż wybrzeża zatrzymała na Morzu Śródziemnym 190 osób, które na niewielkich łodziach płynęły w kierunku Włoch. "Trwają poszukiwania kolejnych" - poinformowało w czwartek tunezyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
Włochy i Tunezja zawarły we wtorek porozumienie, w którym władze w Tunisie zobowiązały się do uszczelnienia swej granicy morskiej i tym samym zatrzymania, a przynajmniej znacznego ograniczenia fali uchodźców. Ze swojej strony rząd Silvio Berlusconiego obiecał Tunezji pomoc finansową i techniczną w realizacji tego zobowiązania.
Od czasu obalenia w styczniu tego roku prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego na włoską wyspę Lampedusa dotarło na łodziach ponad 20 tysięcy nielegalnych imigrantów, głównie Tunezyjczyków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu