28 lutego 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Oscary rozdane: triumfował film "Jak zostać królem"

Historia o jąkającym się królu Wielkiej Brytanii Jerzym VI, czyli "Jak zostać królem" Toma Hoopera zdobył Oscara dla najlepszego filmu - najważniejszą nagrodę filmową Amerykańskiej Akademii Filmowej. Dzieło Hoopera był faworytem tegorocznej gali w Teatrze Kodaka w Los Angeles.

Korea Płd. i USA rozpoczęły doroczne manewry wojskowe

Reklama

Siły Korei Płd. i USA rozpoczęły w poniedziałek doroczne ćwiczenia wojskowe, mimo ostrzeżeń ze strony Korei Płn., że mogą one doprowadzić do konfliktu nuklearnego. Uczestniczy w nich 12,8 tys. żołnierzy z USA i 200 tys. wojskowych i rezerwistów z Korei Płd.

Rolnicy z Samoobrony znowu blokują drogi

Reklama

Kilkudziesięciu rolników, działaczy Samoobrony, blokowało przed południem drogę krajową nr 8 Warszawa-Wrocław w Polichnie w województwie łódzkim. Protestujący domagali się m.in. przywrócenia opłacalności produkcji zwierzęcej i powstrzymania spekulacji cenami żywności.

Demonstranci zablokowali port w Omanie

Demonstranci z miasta Suhar w Omanie, domagający się reform i poprawy warunków życia, zablokowali drogi do portu i rafinerii.

Od wtorku wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów PKP

Od 1 marca wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerowie zastanawiają się - czy nie powtórzy się sytuacja z grudnia ubiegłego roku?

Drugi srebrny medal Kowalczyk na mistrzostwach świata

Justyna Kowalczyk została w Oslo wicemistrzynią świata w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną. Z Norweżką Marit Bjoergen przegrała o 4,1 s. Brązowy medal wywalczyła Finka Aino-Kaisa Saarinen.

Papież przyjął przewodniczącego PE Jerzego Buzka

Benedykt XVI przyjął w poniedziałek na audiencji w Watykanie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, z którym rozmawiał m.in. o sytuacji na Białorusi i wydarzeniach w Afryce Północnej. Buzek ponowił zaproszenie dla papieża, by odwiedził PE.

Premiera książki "Krzysztof Skubiszewski - dyplomata i mąż stanu"

Zachowanie od zapomnienia prof. Krzysztofa Skubiszewskiego i jego dorobku jest celem książki "Krzysztof Skubiszewski - dyplomata i mąż stanu". Publikacja, zaprezentowana w poniedziałek w Warszawie, ukazała się w rok po śmierci pierwszego szefa polskiej dyplomacji po 1989 r.

Medalistki biegu na 10 km techniką klasyczną , od lewej: Polka Justyna Kowalczyk - srebro, Norweżka Marit Bjoergen - złoto i Finka Aino Kaisa Saarinen - krążek brązowy, podczas ceremonii dekoracji kwiatami na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oslo, 28 bm. fot. Grzegorz Momot PAP / DGP