8 lutego 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Umarow przyznaje się do zamachu na Domodiedowo. "Będą następne"

Przywódca zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski Doku Umarow przyznał się do zamachu na podmoskiewskie lotnisko Domodiedowo i zapowiedział kolejne ataki w przyszłości - podała w poniedziałek agencja Reutera."Dzisiejsza operacja specjalna w Moskwie została przeprowadzona na mój rozkaz" - powiedział Umarow na nagraniu, z którego wynika, że powstało w dniu zamachu. Zamieszczono je na stronie islamskich rebeliantów www.kavkazcenter.com w nocy z poniedziałku na wtorek.EPA/PAP

Kambodża przekazała Tajlandii pojmanego żołnierza

Kambodża przekazała we wtorek Tajlandii żołnierza tego kraju pojmanego w weekend w trakcie starć na spornym odcinku granicy pomiędzy obu państwami - poinformowało kambodżańskie ministerstwo obrony.
22-letni Songkram Tongchompoo został schwytany w sobotę. Żołnierza wydano po tym jak zwrócił się o to minister obrony Tajlandii Prawit Wongsuwan. Jeniec został przekazany attache wojskowemu ambasady Tajlandii w Phnom Penh w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

Pożar na Filipinach. 25 tys. ludzi straciło domy

Co najmniej 25 tysięcy osób zostało pozbawionych domu w następstwie wielkiego pożaru, jaki wybuchł w poniedziałek wieczorem w stolicy Filipin, Manili. Nie było ofiar.

Rozpoczęły się wstępne wojskowe rozmowy Korei Płd. i Płn.

We wtorek o godz. 2 czasu polskiego w nadgranicznej wiosce Panmundżom przedstawiciele wojskowi obu Korei przystąpili do wstępnych rozmów na temat obronności. Głównym celem negocjacji jest złagodzenie napięcia na podzielonym Półwyspie Koreańskim.

Zaczął się trzeci tydzień antyprezydenckich protestów w Egipcie

Na placu Tahrir w Kairze wciąż obozują tysiące ludzi. We wtorek rozpoczął się trzeci tydzień masowych protestów, których uczestnicy domagają się ustąpienia rządzącego Egiptem od 30 lat prezydenta Hosniego Mubaraka.

Violetta Villas kończy karierę, zostanie odznaczona srebrną Glorią Artis

Violetta Villas zostanie uhonorowana srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przyznawanym przez ministra kultury. Ceremonia wręczenia odbędzie się prawdopodobnie 14 lutego w Kielcach. Odbędzie się jubileuszowy, podsumowujący 50-lecie działalności artystycznej, koncert Villas. Koncert zapowiadany jest jako pożegnanie piosenkarki z estradą.

Silny wiatr w całej Polsce - zawalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne, domy

Ok. 60 tys. odbiorców z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego nie miało prądu we wtorek po południu w wyniku awarii spowodowanych przez silny wiatr.

Boks: Włodarczyk - Palacios oficjalnie 2 kwietnia w Bydgoszczy

29-letni pięściarz, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, 2 kwietnia w bydgoskiej hali sportowo-widowiskowej Łuczniczka stoczy walkę w obronie tytułu mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. Przeciwnikiem będzie, zwany "Czarodziejem" Portorykańczyk, 33-letni Francisco Palacios, który z dwudziestu dotychczasowych walk nie przegrał żadnej.

Czternaście czołowych producentów telefonów komórkowych jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek kompatybilną dla wszystkich modeli ładowarkę. We wtorek prototypowy egzemplarz otrzymała Komisja Europejska (fot. PAP) / DGP