Po zapowiedzi zwolnienia 600 pracowników, Yahoo, jeden z najpopularniejszych i największych na świecie portali internetowych, zamierza zlikwidować kilka swoich serwisów, w tym AltaVista i Delicious – podaje serwis TG Daily.

Spekulacje na temat “wycinania martwych drzew przez Yahoo” krążą po sieci od czwartku, a ich źródłem najpewniej jest Eric Marcoullier, były pracownik Yahoo i założyciel MyBlogLog, jednego z serwisów przeznaczonych do zamknięcia.

Popularny serwis Delicious pozwala użytkownikom na pozyskiwanie linków, zarządzanie nimi oraz przesyłanie do innych internautów. Yahoo nabył ten serwis pięć lat temu.

Wyszukiwarka AltaVista cieszyła się sporym wzięciem pod koniec lat 1990, ale wkrótce została przyćmiona przez Google. W zeszłym roku Yahoo zawarło porozumienie z Microsoftem przewidujące, że wyszukiwanie na tym portalu będzie realizowane za pośrednictwem wyszukiwarki Microsoftu – Bing.

Do odstrzału w Yahoo wyznaczono podobno także takie serwisy, jak AllTheWeb, Buzz, Yahoo Picks i MyBlogLog. Ich likwidacja ma sens, gdyż większość tych aplikacji jest martwa od lat i nie została zintegrowana z resztą serwisów spółki – podkreśla TG Daily.