Poseł PO zaprezentował w czwartek na konferencji prasowej dwa zestawy ustaw, przygotowane przez sejmową komisję "Przyjazne Państwo" - jeden z ustawami przyjętymi przez Sejm, które weszły w życie i drugi, znacznie większy z projektami ustaw, które do tej pory są na różnych etapach procesu legislacyjnego. "Komisja się napracowała, wyprodukowała gigantyczną liczbę ustaw, ale niestety tylko część tych ustaw weszła w życie, reszta od wielu miesięcy tkwi w różnych komisjach" - zaznaczył.

Palikot poinformował, że obywatele przesłali do komisji "Przyjazne Państwo" listy z 57 tysiącami "absurdów" prawnych, które rozpatrywała komisja. Jak dodał, odbyło się też 151 spotkań z partnerami społecznymi i 377 posiedzeń komisji.

Poseł przypomniał, że komisja przesłała do Biura Analiz Sejmowych 278 projektów ustaw, a prezydent podpisał 68 ustaw - które zostały wypracowane w komisji "Przyjazne Państwo".

Pytany, z jakich prac komisji jest najbardziej dumny, Palikot powiedział m.in., że z ustawy, która daje możliwość odrolnienia gruntów i rozwiązań, które powodują, że darowizna żywności nie jest obciążona VAT-em.